Leitud lood

Ukuaru
Kauksi-Aegviidu matkatee, Voose lõkkekoht
24 August
Kauksi-Aegviidu matkatee, Voose lõkkekoht
24 August

„Oma Ukuaru — see tähendab oma kohta elus, oma mõtte ja kätetöö vaevaga loodud kohta. See tähendab tööd ja vaeva, pettumusi ja leidmisi, oma osa tunnetamist ja endast kaasinimestele andmist sessinatses maailmas.” Nii on Ukuarust kõnelenud selle eestlaste poolt armastatud linateose režissöör Leida Laius.
Armastusest ja inimeste saatusest 1930. aastatel kauges metsatalus rääkiv ja Veera Saare samanimelises raamatul põhinev film on kindlasti üks eestlaste lemmikuid. Nagu ka meie armastatud helilooja Arvo Pärdi poolt loodud filmimuusika, eriti kõigile tuntud nn Ukuaru valss.

Oma interpretatsioone Arvo Pärdi Ukuaru valsist esitavad UMA (Aleksei Saks - trompet, Robert Jürjendal - kitarr), Tõnu Raadik ning Indrek Kruusimaa. Samuti näidatakse katkendeid Leida Laiuse armastatud filmist "Ukuaru".
   
Ühismatkal jääb matkagruppide teele mitmeid paiku, kus on Eesti Vabariigi 100 aasta vältel aset leidnud huvitavaid sündmusi. Osad neist lugudest tulevad Eesti näitlejate ja muusikute poolt ettekandmisele matkatee peatuskohtades. Nendele kontsert-etendustele on oodatud kõik huvilised, ka need, kes ühismatkast osa võtta ei saa.

Üritus algab kell 21.00