Leitud lood

Metsanurme küla lood
Peraküla-Aegviidu matkatee, Metsanurme külakeskus
20 August
Peraküla-Aegviidu matkatee, Metsanurme külakeskus
20 August

1997. aastal mittetulundusühinguna registreeritud Metsanurme külaselts oli üks esimesi registreeritud külaühinguid Harjumaal ja on nüüdseks tegutsenud üle 20 aasta. Küla keskuseks on seltsi poolt taastatud ja korrastatud Rehemetsa talu kunagine rehehoone.

Rehemetsa oli minevikus olulise talitee ääres asunud kõrtsitalu. Vana kõrtsimaja lagunes 1890. aastate paiku ja mõis otsustas uue ehitada. Uus rehetare rajati eelmisest suurem ning rohkete ilustustega. 1926. aastal enne jõule põles talu maani maha. Ajad olid muutunud, ehitustraditsioonid samuti. Rehielamu asemele ehitati elumaja ja rehi eraldi. Kuna Rehemetsa talu rehi oli külas ainuke, kasutasid seda ka teised külaelanikud.

Metsanurme kandi lugusid jutustavad Metsanurme omad inimesed kohalikust külaseltsist.

Ühismatkal jääb matkagruppide teele mitmeid paiku, kus on Eesti Vabariigi 100 aasta vältel aset leidnud huvitavaid sündmusi. Osad neist lugudest tulevad Eesti näitlejate ja muusikute poolt ettekandmisele matkatee peatuskohtades. Nendele kontsert-etendustele on oodatud kõik huvilised, ka need, kes ühismatkast osa võtta ei saa.

Üritus algab kell 19.00