Leitud lood

Ajavaod Pikakosel
Oandu-Aegviidu matkatee, Võsu telkimisala
19 August
Oandu-Aegviidu matkatee, Võsu telkimisala
19 August

Vabariigi algaastatel tekkis Eesti lipu isaks nimetatud Aleksander Mohrfeldtil ja tema väimehel, Estonia teatri ooperisolistil Karl Viitolil mõte rajada Valgejõe orgu suvekodu „Pikakose“. Ehitusega alustati 1925, sisse koliti 1928. aastal. Pikakoselt käis läbi aukartustäratav hulk Eesti muusika- ja kultuuritegelasi. Liina Reimannile ja tema abikaasale Raimund Kullile oli juba projekteerimisel arvestatud oma tuba teisel korrusel. Pikakosel puhkasid ka Ants Lauter ja Erna Vilmer. 

Pikakose suvemaja lugusid räägivad näitlejad  Harriet Toompere ja Guido Kangur, näidatakse ka katkendeid ETV saatest "Ajavaod". Muusikalise meeleolu eest hoolitseb ansambel UMA (Aleksei Saks - trompet ja Robert Jürjendal - kitarr).

Ühismatkal jääb matkagruppide teele mitmeid paiku, kus on Eesti Vabariigi 100 aasta vältel aset leidnud huvitavaid sündmusi. Osad neist lugudest tulevad Eesti näitlejate ja muusikute poolt ettekandmisele matkatee peatuskohtades. Nendele kontsert-etendustele on oodatud kõik huvilised, ka need, kes ühismatkast osa võtta ei saa.

Üritus algab kell 21.00